instagrami etkili kullanma yontemleri yollari - Instagram Kapanan Hesap Açma
olgunmedya
Tarih: 05 Mayıs 2023 Cuma Kategori: Instagram 0 Yorum

Instagram’ı Etkili Kullanma Yolları

Instagram’ı Etkili Kullanma Yolları

Dünya üzerinde yaşlısından gence her kesim artık teknoloji ile oldukça iç içe bir durumda. Teknoloji ile çok haşir neşir olmayan birisinin bile artık en az 1 sosyal medya hesabının olduğu günümüz dünyasında elbette ki bazı detaylar önemli olmaktadır. 

Sosyal medya platformları arasında en popülerlerinden biri olan ve sık sık yenilikler ile kullanıcılarının karşısına çıkan Instagram’ı etkili kullanmak bazı kullanıcılar için önemlidir. Kimileri için takipçi sayısı, etkileşim sayısı gibi durumlar önemsiz iken kimileri için bu kriterler oldukça önemlidir ve söz konusu durumları elde edebilmek için ise bazı yöntemleri uygulamayı seçerler. Öyle ki Instagram aracılığıyla para kazananlar yani bunu bir gelir kapısı haline getirenler de mevcuttur. Peki tüm bu durumları elde etmenin yolları yani Instagram’ı etki kullanma yolları nelerdir? Ne gibi uygulamalar yapılması gerekir? Bunun için birkaç yöntemi sıralamak konunun daha net anlaşılması için uygun olacaktır. 

instagrami etkili kullanma yontemleri yollari - Instagram Kapanan Hesap Açma

Kullanıcı Adı Seçimi

Kullanıcı adı seçimi yalnızca Instagram için değil tüm sosyal medya platformları için önemli bir konudur. Bir platformda yer alan kullanıcı adı, o profilin bir bakıma kimliğidir. Dikkat çekici bir kullanıcı adı söz konusu profili birkaç adım öteye taşıyabilecek güce sahiptir. Buna ek olarak eğer Instagram profilinizi belirli bir amaç için oluşturuyorsanız (ürün tanıtımı gibi) mutlaka o amaç ile ilgili bir kullanıcı adı seçmelisiniz. Son olarak seçtiğiniz kullanıcı adının kolay hatırlanabilir olmasını da unutmamalısınız.

Özgün Bir Profil Fotoğrafı

Instagram’da oluşturmuş olduğunuz hesabın profil fotoğrafı da en az kullanıcı adı seçimi kadar önemlidir. Kullanıcı adı hesabın kimliği ise profil fotoğrafı da o kimliği temsil eden bir görsel niteliği taşımaktadır. Bu bakımdan özgün bir profil fotoğrafının ve hatta mümkünse kendi fotoğrafınızın olması çok daha olumlu sonuçlar yaratacaktır. Çünkü alışılagelmiş görseller kullanıcıların dikkatini çekmeyecektir. Son olarak kendi fotoğrafınızı koyacaksanız bu vesikalık tarzında bir şey olmamalıdır. Canlı ve enerji dolu bir fotoğraf olması kullanıcıların ilgisini daha kolay çekecektir.

Hemen Oku!  İnstagram Kapatılan Hesap Açma, Kapatılan Hesabımı Nasıl Açarım

Dikkat Çeken Paylaşımlar

Instagram görselliğin en ön planda olduğu platformlardan bir tanesidir. Bu nedenle yapılan paylaşımların mutlaka görsellik açısından tatmin edici olması gereklidir. Mesela bir başka yerden alıntıladığınız bir görseli paylaşmanız yeteri kadar dikkat çekmeyecektir. Bu bağlamda mutlaka kendinizin tasarladığı ya da kendinizin çekmiş olduğu bir fotoğrafı paylaşmanız daha olumlu olacaktır. Söz konusu bu paylaşımlar kullanıcıların nezdinde daha değerli olacaktır. Buna ek olarak mevcut hesabın amacı doğrultusunda paylaşımların yapılması da çok önemli bir noktadır. İnsanların bu hesabı niçin takip ettikleri unutulmadan, bu doğrultuda paylaşımlar yapılmaya özen gösterilmelidir. Instagram hesabınızı nasıl yönetmeniz hakkında yeteri kadar bilgi sahibi değilseniz Olgun Medya aracılığıyla hesap yönetimi için yardım alabilirsiniz. 

Düzenli Aralıklarla Paylaşımlar

Süreklilik her iş için önemli bir kavramdır. Elbette etkin bir sosyal medya hesabına sahip olmak istiyorsanız burada da bir süreklilik yakalamanız gerekmektedir. Mutlaka belirli bir rutin dahilinde paylaşımlar yapmalısınız. Bazı günler günde 5 kez paylaşım yapılması, bazı günler ise hiç yapılmaması doğru bir davranış olmayacaktır. Eğer Instagram’ı etkin bir şekilde kullanmak, takipçi sayınızın organik bir şekilde çoğalmasını sağlamak ve etkileşim sayınızın belirli bir seviyeye çıktığını görmek istiyorsanız mutlaka düzenli aralıklarla paylaşımlar yapmaya özen göstermelisiniz. Kimse haftalar sonra ya da ayda 1 paylaşım yapan bir hesabı takip etmek istemeyecektir.

Güncellik

Paylaşımların güncel olması aslında düzenli aralıklarla paylaşım yapmanın bir başka ifadesidir. Düzenli aralıklarla paylaşımlar yapmanız, güncelliği de beraberinde getirecektir. Ancak yine de Instagram hesabınızın o anki güncel olaylara, trendlere karşı bir tepki koyması ve aksiyon alması çok önemli olacaktır. Örneğin bir takı butiğiniz var ve ürünlerinizi Instagram’da sergiliyorsunuz. Ürünlerinizin hedef kitlesine ve özel günlere göre paylaşımlar yapmak takipçiler açısından ilgi çekici bulunacaktır. Anneler gününe özel bir paylaşım yapmanız ve satışını yapmakta olduğunuz ürüne bu gün dolayısıyla bir kampanya sunmanız hesabınız açısından oldukça olumlu olacaktır. Bu yazıda Instagram’ı etkili kullanma yolları maddeler halinde, en anlaşılır biçimde anlatılmıştır. Adımları sabırla uygulamanız taktirde netice kendiliğinden gelecektir.

Hemen Oku!  Instagram Hesap Kapatma